KOSOVA

Zemaj: do të ndërtohet spital i përkohshëm veç për të prekurit me Covid-19

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka paralajmëruar ndërtimin e një spitali portativ vetëm për pacientët e infektuar me Covid-19. “Krahas masave që do t’i marrim menjëherë, jemi duke punuar në lehtësimin e funksionimit të sistemit shëndetësor, me riorganizimin e ambulancave specialistike dhe me krijimin e një spitali portativ vetëm për …

Lexo më shumë

Vdes zyrtari i LDK-së

Ka ndërruar jetë veprimtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Selman Shabani. Ka vdekur Selman Shabani, veprimtar i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK). Lajmin e ka bërë të ditur ish-deputeti i këtij subjekti politik, Adem Salihaj. Njoftimi i plotë, pa ndërhyrje: Qenka ndarë nga ne edhe Selman Shabani, një lajm …

Lexo më shumë