Ballina / KOSOVA (page 31)

KOSOVA

Avokati i Popullit paditi KQZ-në, shkak pabarazia gjinore në lista zgjedhore

avokati i popullit

Institucioni i Avokatit të Popullit të Kosovës ka parashtruar padi kundër Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve. Përmes një komunikate për media është bërë e ditur se padia është parashtruar me kërkesën për masën e përkohshme përkitazi me shkeljen e KQZ-së për trajtim të barabartë të grave në të drejtat zgjedhore. Sipas …

Lexo më shumë

Kosnett: Mos e harroni rëndësinë e paqes, drejtësisë, dhe prospertitetit për të gjithë

Ambasadori i SHBA-ve, Philip Kosnett, ka dërguar mesazh për fushatën që deri më tani janë duke mbajtur partitë politike në vend. Ka thënë se nuk duhet të harrohet edhe rëndësia e paqes, drejtësisë dhe prosperitetit. Këto komente Kosnett i ka bërë përmes një postimi në Twitter. “Përderisa fushata po vazhdon, …

Lexo më shumë