Ballina / KOSOVA (page 30)

KOSOVA

NATO do të nënshkruajë protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë

Zaev dhe Stoltenberg

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg ka thënë se aleanca do të nënshkruajë protokollin për pranimin e Maqedonisë më 6 shkurt. “Më 6 shkurt ne do të shkruajmë histori”, ka shkruar në një postim në Twitter sekretari Stoltenberg. “Aleatët e NATO-s do të nënshkruajnë protokollin e anëtarësimit të Maqedonisë …

Lexo më shumë

KTV: Kosnett kundër idesë së Haradinajt për Konferencë, thotë se do të hapte çështjen e pavarësisë

phillip kosnett, ktv

Për numrin një të Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett, ideja e kryeministrit Ramush Haradinaj, për konferencë ndërkombëtare nuk është e qëlluar. Në Interakitv të KTV-së, ai ka thënë se kjo do të hapte shumë dyer. “Hap derën për diskutimin e çështjeve që tashmë janë vendosur, përfshirë …

Lexo më shumë

Thaçi: Nuk ka të tillë që do të dëmtojnë bashkëpunimin dhe miqësinë me SHBA-në

hashim thaci

Sot është mbajtur takimi në mes tre liderëve institucional, kryeministrit Ramush Haradinaj, presidentit Hashim Thaçi dhe kryeparlamentarit Kadri Veseli me ambasadorin amerikan Philip Kosnett. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha se takimet të tilla ndodhin shpesh dhe janë të rregullta. ”Kemi takime të rregullta, edhe me ambasadorin e ShBA-së edhe …

Lexo më shumë