Ballina / KOSOVA (page 29)

KOSOVA

LDK: Portali i RTK-së i ngjanë më shumë një faqeje të PDK-së

ldk

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) përmes një komunikate ka akuzuar portalin rtklive.com se i ngjanë faqes së PDK-së. InfoGlobi ju sjell të plotë komunikatën e LDK-së RTK-ja po aplikon censurën dhe është shndërruar në mjet propagande të PDK-së  Transmetuesi publik i Kosovës, Radio Televizioni i Kosovës (RTK), që prej fillimit …

Lexo më shumë

ShBA: Nuk kemi as parti e, as kandidat të preferuar për këto zgjedhje

Ambasada Amerikane në Kosovë, u ka shpërndarë mediave deklaratën përmes të cilës nohton qytetarët se SHBA-të nuk ka parti të sajën të preferuar gjatë zgjedhjeve në Kosovë. “Qeveria e SHBA-së nuk parapëlqen dhe nuk mbështetë ndonjë parti politike apo kandidat në zgjedhjet e kësaj jave. Ne respektojmë të drejtën dhe …

Lexo më shumë

Francë: Në ceremoninë mortore për z. Chirac, takohen Thaçi e Clinton

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është takuar me Bill Clinton në Francë, gjatë ceremonisë së varrimit të ish-Presidentit të këtij shteti, Jasques Chirac. “Si gjithmonë kënaqësi të takoj mikun tim dhe të Kosovës, Presidentin Bill Clinton. Së bashku e kujtuam Presidentin Chirac dhe angazhimin tonë të përbashkët për lirinë dhe …

Lexo më shumë