Ballina / KOSOVA (page 20)

KOSOVA

Janë bërë sot 21 vjet nga rënia e komandantit të UÇK-së, Ismet Jashari–Kumanova

Janë bërë sot 21 vjet nga rënia e komandantit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Ismet Jashari – Komandant Kumanova. Ai, sot prehet në kompleksin e Varrezave të Dëshmorëve në Kleçkë, ku pushojnë edhe trupat e 66 dëshmorëve të tjerë, të Brigadës 121, Ismet Jashari-Kumanova. Presidenti Thaçi tha se sakrifica e tij për lirinë dhe pavarësinë …

Lexo më shumë

MPJ dënon fuqishëm sulmin ndaj autobusit që udhëtonte nga Kosova përmes Serbisë

Një autobus me udhëtarë kosovarë është sulmuar mbrëmë në Krushevc të Serbisë. E ministria e jashtme e Kosovës thotë se ky sulm tregon pengesat me të cilat po përballen qytetarët e Kosovës gjatë udhëtimit nëpër Serbi. Jetlir Zyberaj, këshilltar i ministrit të jashtëm i sheh si shumë shqetësuese sulmet e tilla. …

Lexo më shumë

Ndërpritet greva në Aeroportin “Adem Jashari”

Aeroporti Adem Jashari

Sindikata e Punëtorëve të Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”, ka bërë të ditur se ka ndërprerë grevën disa ditore, siç thuhet, pas diskutimeve të brendshme. “Dëshirojmë të njoftojmë të gjithë udhëtarët tanë se pas diskutimeve brenda kompanisë me Sindikatën e Punonjësve të Aeroportit ‘Adem Jashari’ kemi ardhur në një …

Lexo më shumë

Pritje të gjata në kufij

kosobva, serbia, jarinje, merdare, dheu i bardhe, kosove, serbi

Bashkatdhetarët po presin mbi 8 orë në pikat kufitare me Serbinë Pritjet dhe kolonat e gjata në dalje të Kosovës në pikat kufitare me Serbinë janë të gjata. Bashkatdhetarët janë duke u përballur me pritje e kolona të gjata në dalje të Kosovës në pikat kufitare me Serbinë. Qendra Kombëtare …

Lexo më shumë