KOSOVA

Opozita: Të ndërpritet çdo veprim për Gjykatën Speciale

Tre liderët e partive politike në opozitë, kanë kërkuar nga udhëheqësit e institucioneve shtetërore në Kosovë, që të ndërpriten menjëherë të gjitha veprimet politike e institucionale në lidhje me amandamentin kushtetues, për themelimin e Gjykatës së Posaçme për Krime Lufte në Kosovë. Visar Ymeri nga Lëvizja Vetëvendosje, Ramush Haradinaj nga …

Lexo më shumë

Surroi: Jahjaga e padijshme, shteti i kapur, Specialja na ç'feudalizon

“Identiteti ynë nuk është fetar. Ne jemi shqiptarë dhe duke qenë shqiptarë, jemi myslimanë, katolikë, bektashinj, ateistë etj.”, tha publicisti Veton Surroi , sipas të cilit përzgjedhja e Atifete Jahjagës për Presidente dhe “prezantimi i Kosovës nga Presidentja Jahjaga si myslimane e mirë, e afekton negativisht vendin”. Unë jam pyetur …

Lexo më shumë