KOSOVA

PDK-ja takim urgjent për Mujën

Kryesia e Partisë Demokratike të Kosovës, do të mblidhet sonte në Prizren, për të diskutuar për situatën e krijuar pas dënimit të kryetarit të Prizrenit, Ramadan Muja, deri në vendimin e Gjykatës së Apelit. Bëhet e ditur se PDK-ja në këtë mbledhje do të diskutohet edhe vendimi i Mujës, që …

Lexo më shumë

Kosova e Serbia merren vesh për IBM-in

dialogu

March 18, 2014 Ora: 20:21 Delegacionet teknike të Kosovës dhe Serbisë kanë diskutuar të martën në Bruksel për zbatimin e marrëveshjes për IBM-in dhe protokollin teknik. Bëhet e ditur se temë kryesore e këtij takimi ishte konkludimi i aspekteve që ndërlidhen me çështjen e ndërtimit të ndërtesave të përhershme të …

Lexo më shumë

Liderët-urojnë 8 Marsin

Përfaqësuesit e institucionet vendore dhe ndërkombëtare, kanë uruar Ditën Ndërkombëtare të Gruas 8 Marsin. Ata kanë thënë se në çdo familje dhe shoqëri të civilizuar gratë janë simbol i dashurisë dhe i angazhimit për progres. Me rastin e Ditës së Gruas- 8 Marsit , kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup …

Lexo më shumë