KOSOVA

Mustafa takoi kongresistët amerikan

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, priti në takim një delegacion të kongresistëve të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, të përbërë nga Vern Buchanan, David Price, Adrian Smith, Dina Titus dhe Susan Davis. Gjatë takimit, kryeministri Mustafa dhe kongresistët amerikanë biseduan për proceset aktuale në Kosovë, për reformat që …

Lexo më shumë

Inspektorati mbyll 9 institucione private shëndetësore

Inspektorati Shëndetësor i Ministrisë së Shëndetësisë ka kryer gjatë ditës së mërkurë 16 inspektime të institucioneve private shëndetësore, me qëllim të verifikimit të zbatimit të ligjshmërisë në to dhe mënyrës së funksionimit. Pas përfundimit të inspektimeve, Inspektorati Shëndetësor ka mbyllur 9 prej institucioneve të inspektuara, disa për shkak të mungesës …

Lexo më shumë

Hyseni: Kosova prinë me 'luftëtarë të huaj' në Siri e Irak

Ministri i Punëve të Brendshme, z. Skender Hyseni, ka vizituar komunën e Skenderajt, Drenasit dhe Malishevës. “Ne duhet që bashkërisht të përpiqemi që të gjejmë mënyrën më efikase për përcjelljen e mesazhit për tolerancë ndër fetare, kundër ekstremizmit të dhunshëm dhe tendencat për manipulimin e qytetarëve që shtyjnë në ekstremizëm …

Lexo më shumë