KOSOVA

Vazhdojnë hetimet për stentat

Ish-ministri i shëndetësisë, tash Ministri i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor Ferid Agani, shumë shpejt mund t’i shtohet listës së zyrtarëve të lart shtetërorë, të cilët janë përballë me drejtësinë Ish-ministri i Shëndetësisë Ferid Agani, bashkë me disa mjekë dhe biznesmenë të dyshuar për përfshirje në aferën me stenta shpejt, mund …

Lexo më shumë

Opozita fillon grumbullimin e nënshkrimeve kundër 'Zajednicës'

Opozita e bashkuar kosovare – Lëvizja Vetëvendosje, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma për Kosovën, prej sot fillon aktivitetin e radhës kundër “Zajednicës”. Pra kundër marrëveshjes së datës 25 gusht ndërmjet qeverive të Kosovës dhe Serbisë. Sipas komunikatës së lëshuar nga VV, prej sot partitë do të fillojnë me grumbullimin …

Lexo më shumë

Hamiti ndërprenë seancën

(E plotësuar) ​Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Sabri Hamiti është detyruar ta ndërpresë seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës për shkak të protestës së opozitës në Kuvend. Hamiti vendosi për një pushim dhjetë minutësh, por pas pak doli dhe njoftoi që seanca e sotme ka përfunduar. “Seanca e sotme …

Lexo më shumë

Jahjaga thotë se Ministri Shala gënjeu

Presidentja Atifete Jahjaga ka thënë se deklarimet e zëvendëskryeministrit Kujtim Shala se ajo, me rekomandimin e SHBA-së ka ndikuar në shpërbërjen e Bllokut, janë të pavërteta. Mesazhi i Jahjagës në Facebook: Deklarata e sotme e zëvendëskryeministrit Kujtim Shala në emisionin Rubikon të KTV-së, se gjatë periudhës së ngërçit të vitit …

Lexo më shumë