KOSOVA

Haradinaj: Pas peticionit protesta

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj thotë se protestat janë të pashmangshme për të parandaluar pushtetin abuziv të koalicionit PDK-LDK. Ai tha se opozita njëherë po vazhdon me peticion kundër qeverisjes, për të kaluar më pas në fazën tjetër të veprimit, e që janë protestat. Haradinaj vazhdon të këmbëngul se dy …

Lexo më shumë

Mustafa mediave: Njoftoni qytetarët kush votoi MV më 2013

Lexojeni të plotë postimin e Mustafës në Facebook: Sigurisht se ka shumë nga qytetarët, të cilët po nënshkruhen në peticionin e opozitës, e të cilët nuk e kanë lexuar “Marrëveshjen e Parë të Parimeve që Rregullojnë Normalizimin e Marrëdhënieve”, të dt. 19.04.2013, “Ligjin për Ratifikimin e Marrëveshjes së Parë Ndërkombëtare …

Lexo më shumë

Mustafa përkujton opozitën: Ju votuat pro Asociacionit më 2013

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, i është kundërpërgjigjur bllokut opozitar që ka nisur grumbullimin e nënshkrimeve për anulimin e Marrëveshjes me Serbinë për Asociacionin e Komunave më shumicë serbe. Në rrjetin social Facebook, Mustafa ka thënë se për krijimin e Asociacionit është vendosur me Ligj më 27 Qershor të vitit 2013, jo …

Lexo më shumë

Fajdet – rrezik për bizneset

Në Kosovë është shpeshtuar dukuria e dhënies dhe marrjes së parave me fajde. Kjo, sipas përfaqësuesve të bizneseve, po ndodh për shkak të kushteve të pafavorshme për kreditim në bankat komerciale dhe mungesë së mjeteve për financim të ndonjë projekti, po detyron qytetarët e konkretisht bizneset që të gjejnë alternativa …

Lexo më shumë