KOSOVA

Këto janë subjektet që do të garojnë

kuvendi, kosova

Afati i aplikimit për certifikim të subjekteve politike për pjesëmarrje në Zgjedhjet e Parakohshme Parlamentare më 8 qershor, është përmbyllur në kohën e paraparë. Në Zyrën për Regjistrim të Partive Politike dhe Certifikim kanë aplikuar 31 subjekte politike (19 Parti Politike; 7 Iniciativa Qytetare; 1 Kandidat i Pavarur dhe 4 Koalicione). …

Lexo më shumë

Premtimet, absurde dhe të paarritshme

Premtime nga më të ndryshme po paraqesin partitë politike në prag të fushatës parazgjedhore për zgjedhjet parlamentare të 8 qershorit. Në të shumtën e rasteve partitë politike po premtojnë krijimin e vendeve të reja të punës, duke filluar nga 200 mijë, 120 mijë e kështu më radhë. Pastaj, rritje pagash, …

Lexo më shumë

LDK: Jo koalicion parazgjedhor me AKR

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) përgënjeshtëron lajmin se “përmbajtja e takimeve të Kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa dhe Presidentit të Aleancës Kosova e Re (AKR), Behgjet Pacolli, ka pasur të bëj me formimin e koalicioneve parazgjedhore”. “…Insistim i LDK-së, asnjëherë nuk ka qenë për koalicion parazgjedhor me këtë parti (AKR), …

Lexo më shumë

Liderët pa vendim!

Mustafa, Thaçi e Pacolli

Takimi i liderëve , pa ata të Vetëvendosjes, takim ky që zgjati mbi tri orë, në rezidencën e ambasadores amerikane në Kosovë  Tracey Ann Jacobson , nuk u arrit pajtueshmëria e as ndonjë vendim nga ata që janë pritur tash e sa muaj. Disa burime thanë për infoglobin se zgjedhjet si …

Lexo më shumë
error: Content is protected !!