KOSOVA

Sot protesta për rikthimin e Zejnullahut në postin e Rektorit

Në kuadër të kundërshtimeve ndaj Vendimit të Këshillit Drejtues të UP-së për shkarkimin e Rektorit R. Zejnullahu, pjesëtarë të shoqërisë civile kanë paralajmëruar protestë të enjten në orën 11:00, para Ministrisë së Arsimit të Kosovës. Deri më tani këtë iniciativë e kanë përkrahur mbi 10 mijë persona. Rektori Zejnullahu u shkarkua …

Lexo më shumë

Islamaj: Asgjë personale me Rektorin, UP-ja duhet të zhbllokohet

Pak pas shkarkimit të Rektorit të Universitetit të Prishtinës, Prof.Dr. Ramadan Zejnullahut nga Këshilli Drejtues i Universitetit të Prishtinës, MASHT shkarkoi Prof. Dr. Shefkije Islamajn nga KD i UP-së, ku e kishte deleguar vet. Në MAShT shpjegojnë se Seanca ku u shkarkua Rektori  është mbajtur pa praninë e tre anëtarëve të KD-së të …

Lexo më shumë

Triumfojnë analfabetët, shkarkohet Rektori i UP-së

rektorati, up, studentet, doktorata

“Shkarkimi i Rektorit lajm i pabesueshëm dhe dëshpërues; triumf i analfabetëve”, ka shkruar analisti Lumir Abdixhiku, menjëherë pas shkarkimit të prof.dr. Ramadan Zejnullahut nga pozita e Rektorit të Universitetit të Prishtinës. “Sot uzurpatorët e analfabetët e bashkuar rikapën UP-në; ja dolën. Me këtë i dhanë fund dhe mundësisë së vogël …

Lexo më shumë