Ballina / KOSOVA (page 1106)

KOSOVA

Jahjaga: Takimi ishte korrekt

Bruksel: Takimi kaloi në frymë konstruktive dhe pati për qëllim gjetjen e zgjidhjeve të qytetarëve të të dyja vendeve, ka deklaruar pas pak takimit me homologun e saj nga Serbia, Presidentja e Kosovës , Atifete Jahjaga. “Takimi ka zgjatur më shumë se 20 minuta. Ishte i rëndësishëm sepse në të …

Lexo më shumë

Xhavit, jo më

Xhavit, Hajdari

Ministria e Shëndetësisë ia ka ndërprerë marrëdhënien e punës ish-drejtorit të spitalit të Gjilanit, Xhavit Hajdari. Të njëjtit i është ndaluar edhe shfrytëzimi i pasurisë së spitalit. Ky vendim u mor pasi ishte Hasani që kërkoi të kthehet në pozitën që ishte, para se të dënohet për ryshfet. Por një …

Lexo më shumë

VV proteston në Bruksel, para Ashtonit

Aktivistë të Vetëvendosjes kanë protestuar sot në orët e mesditës në Bruksel. Bruksel: Ata kanë zhvilluar një protestë para zyrës së përfaqësueses së lartë të Bashkimit Evropian, Catherine Ashton. Kjo protestë është organizuar në shenjë kundërshtimi me bisedimet që pritet të nisin sot në mes të kryeministrit të Kosovës, Hashim …

Lexo më shumë

Intervistohen “sekserët” e Dino Asanajt

Provat e mbledhura deri tash konsiderohen të shumta për ngritje të aktakuzës. Prokuroria ka mbyllur ciklin e marrjes në pyetje të të dyshuarve për kërkim parash nga zëvendëskryeministri Behgjet Pacolli dhe biznesmeni Remzi Ejupi. I fundit, që në cilësinë e të dyshuarit për shpërdorim të detyrës zyrtare ose autorizimit dhe …

Lexo më shumë