KOSOVA

Jahjaga takoi nënpresidentin e SHBA-së, Biden

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, është takuar sot në Zagreb me nënpresidentin e Shteteve të Bashkuara, Joe Biden. “Presidentja Jahjaga dhe nënpresidenti Biden diskutuan për zhvillimet në Kosovë dhe rajon dhe përparimin e arritur në aspiratat e integrimit evropian dhe euroatlantik. Nënpresidenti Biden rikonfirmoi mbështetjen e pakursyer të Shteteve të …

Lexo më shumë