Ballina / KOSOVA (page 1080)

KOSOVA

LDK sot zgjedh Kryetarin

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK), sot mban Kuvendin zgjedhor, ku do të zgjedh edhe Kryetarin, post ky për të cilin ditëve të fundit është zhvilluar një betejë e ashpër mediale ndërmjet pretendentëve . Për kreun e LDK-së tashmë kanë bërë publike pretendimet kryetari aktual i LDK-së, Isa Mustafa (kryeministër i Kosovës) dhe Vjosa Osmani, (aktualisht …

Lexo më shumë

Gjykata speciale "herët e vonë"

Votimi për Gjykatën Speciale do të bëhet “herët a vonë” mendojnë analistët pas shtyerjes së djeshme të seancës së Parlamentit të Kosovës. Radio Evropa e Lirë shkruan se shtyrja për kohë të pacaktuar e votimit të amendamentit kushtetues për themelimin e Gjykatës Speciale për Krime Lufte nga ana e Kuvendit …

Lexo më shumë
error: Content is protected !!