KOSOVA

Haradinaj: Dyshimet ndërkombëtare, por ato duhet shqyrtuar në Kosovë

“Dyshimet për kinse krime të kryera në Kosovë gjatë luftës së fundit janë ndërkombëtare, por ato duhet të shqyrtohen në Kosovë”, thotë në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Ramush Haradinaj. Radio Evropa e Lirë: Zoti Haradinaj, themelimi i Gjykatës Speciale për krime …

Lexo më shumë

Mustafa dhe Engel biseduan proceset aktuale në Kosovë

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, priti të premten në takim kongresistin amerikan, mikun e madh të Kosovës, Eliot Engel.  Gjatë takimit, kryeministri Mustafa dhe kongresisti Engel biseduan për proceset aktuale në Kosovë, për reformat që po ndërmerr Qeveria e Kosovës në shumë fusha, për përmbushjen e obligimeve ndërkombëtare …

Lexo më shumë
error: Content is protected !!