Ballina / KOSOVA (page 1040)

KOSOVA

Arrihet marrëveshja Kosovë-Serbi

marreveshja

Është arritur marrëveshja për normalizmin e mardhënieve mes Kosovës e Serbisë në Bruksel. Lajmin e ka bërë të ditur Bekim Çollaku, Këshilltar i Kryeministrit Hashim Thaçi. Ai ka deklaruar se marrëveshja është arritur. Thaci dhe Ashton kanë nënshkruar marrëveshjen për normalizimin e raporteve Kosovë-Serbi, ka shtuar Çollaku. Arritjen e marrëveshjes e …

Lexo më shumë