KOSOVA

Vazhdon lobimi në ShBA

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, u takua të hënën në Nju Jork me zëvendës ndihmës sekretarin amerikan të shtetit të SHBA-ve për Çështje të Evropës dhe të Euroazisë, Hoyt Yee. Kryeministri Isa Mustafa mbështetjen e SHBA-ve për fuqizimin e subjektivitetit ndërkombëtar të Kosovës, anëtarësimin në UNESCO dhe në organizatat e …

Lexo më shumë
error: Content is protected !!