Ballina / KOSOVA (page 1002)

KOSOVA

Energjia në Kosovë: Lansohet Kredia që peshon 31 milionë dollarë

Eshtë lansuar projekti i përbashkët i Ministrisë së Zhvillimit Ekonomik të Kosovës dhe i Bankës Botërore për Efiçiencë të Energjisë dhe Energji të Ripërtëritshme. Projekti do të përkrahet përmes kredisë së IDA . Ai peshon 31 milionë dollarë. Marrëveshja për projektin e efiçiencën së energjisë është nënshkruar kohë më parë …

Lexo më shumë

Haradinaj në Rinas përsërit akuzat ndaj liderëve kosovarë dhe Sllovenisë

Duket së më shumë se sa prej Sllovenisë, Ramush Haradinaj është ndier i ofenduar nga qëndrimi dhe deklaratat e bëra, prej kryeministrit Mustafa, presidentes Jahjaga por edhe nga reagimet e  munguara të  kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama dhe Zëvendës Kryeministrit të Kosovës Hashim Thaci. Ballkani duhet të mësohet me ekzistencën tone, ka …

Lexo më shumë