fbpx

KOSOVA

Nga AKI ende nuk ka përgjigje për kërkesën e Hotit, që drejtori të lirojë pozitën

kreshnik gashi aki

Kreshnik Gashi ende nuk i është përgjigjur pozitivisht kërkesës së kryeministrit të Kosovës Avdullah Hoti për të ‘liruar’ pozitën e shefit të Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë. Radio Evropa e Lirë ka kërkuar përgjigje nga AKI-ja nëse drejtori i këtij institucioni do të pranojë kërkesën për lirim të detyrës, por …

Lexo më shumë

Osmani suspendon Sekretarin e Presidencës, ish drejtorin e AKI-së, Driton Gashin

presidenca kosova

Ushtruesja e detyrës së Presidentit të Kosovës, Vjosa Osmani ka suspenduar nga pozita e Sekretarit të Presidencës, Driton Gashin, i cili ishte punësuar nga ish-presidenti Hashim Thaçi. Suspendimi i tij është bërë me dyshimet për shkelje të rëndë të detyrave të punës. Gjatë kohës së suspendimit, atij do t’i lejohet …

Lexo më shumë

Bazë nenit për terrorizëm, dënohet me burg personi që kërcënoi ambasadorin Qëndrim Gashi

supremja

Gjykata Themelore në Prishtinë – Departamenti Special ka shpallur aktgjykimin kundër të akuzuarit F.M për veprën penale Shtytja për kryerjen e veprave terroriste nga neni 134 të Kodit Penal të Republikës së Kosovës. I akuzuari F.M është shpallur fajtor për veprën penale Shtytja për kryerjen e veprave terroriste nga neni …

Lexo më shumë

Përfundon gjysmëvjetori i parë shkollor

Mëngjesin e sotëm kryeministri i vendit Avdullah Hoti dhe ministri i Arsimit dhe Shkencës Ramë Likaj kanë vizituar shkollën “Dardania” në Prishtinë. Gjatë kësaj vizite Hoti bëri të ditur se është arritur të realizohet planprogrami, në mënyrë që nxënësit të mos mbesin pa mësim. Sipas tij, 15% e mësimdhënësve ishin …

Lexo më shumë