Ballina / SPORT / Kosova sërish pësoi humbje (Video)
In Fabric
kosova serish pesoi humbje futboll

Kosova sërish pësoi humbje (Video)

Kosova është mposhtur edhe nga Finlanda me rezultat minimal 0:1

Kombëtarja e Kosovës ka pësuar humbjen e dytë brenda dy ditësh me rezultat minimal 1:0, kësaj radhe nga Finalnda në Shkodër.

Golin e vetëm dhe të fitores për Finlandën e shënoi Pukki në minutën e 83’.

Pas kësaj fitoreje Finlanda mbetet në vendin e pestë më 7 pikë, ndërsa Kosova në vendin e fundit me vetëm një pikë.

Check Also

xavi

Xavi fiton lotarinë në vlerë prej mbi 200 mijë euro

Xavi Hernandez është më shumë fat, pasi ka fituar lotarinë në Katar. Mesfushori spanjoll, Xavi …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *