KORONAVIRUSI

Poloni: Një mjek i infektuar me koronavirus kreu vetëvrasje. Lexoni pse

Një mjek i infektuar me koronavirus kreu vetëvrasje. “Arsyeja ishte vala e urrejtjes” Shkruan: Haxhi Dulla/ InfoGlobi Profesori Wojciech Rokita, një mjek i infektuar me koronavirus, vdiq të Mërkurën në Spitalin Provincial të Integruar në Kielce. Shkaku i vdekjes së mjekut ishte vetëvrasja, tha avokati Sławomir Gierada në një intervistë …

Lexo më shumë

Ambasada amerikane i drejtohet Kurtit: Koha për ta hequr tarifën ndaj Serbisë

Shtetet e Bashkuara të Amerikës e kanë bërë edhe një thirrje ndaj Qeverisë së Kosovës për heqje të tarifës ndaj mallrave nga Serbia dhe Bosnja. Përmes një deklarate nisur për media, ambasada e SHBA-së në Prishtinë  kanë deklaruar se në kohëra si kjo, bashkëpunimi rajonal dhe ndërkombëtar është kyç. Tutje, …

Lexo më shumë