KORONAVIRUSI

Zemaj falenderon mantelbardhët

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka shkruar për punën e mjekëve dhe infermierëve gjatë kësaj kohë të pandemisë COVID-19. Zemaj përmes një postimi në Facebook, ka falënderuar mjekët dhe infermierët që po punojnë edhe gjatë vikendeve. “Në këto ditë kur të gjithë po përballemi në mënyra të ndryshme me pandeminë, …

Lexo më shumë

Rekomandohet që në Kosovë të futeni me rezultat negativ të testit për koronë

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka folur rreth situatës me pandeminë COVID-19, si dhe për lirimin e masave në Kosovë. Në mesin e lehtësimit të masave është përfshirë edhe hapja e aeroportit dhe lejimi i  disa fluturimeve. Me këtë rast është rekomanduar edhe testi negativ për Coronavirus. Mirëpo, Ministri i …

Lexo më shumë

Në Infektive, 85 pacientë me koronavirus; 6 prej tyre në gjendje kritike

Në Klinikën Infektive të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës aktualisht janë të shtrirë 85 pacientë me Covid-19, sëmundjen që e shkakton koronavirusi. Në raportin e Infektivës thuhet se “42 raste janë duke u trajtuar në reparte me oksigjenoterapi dhe përkujdesje intensive”, ndërsa në repartin e mjekimit intensiv “janë duke u …

Lexo më shumë