KORONAVIRUSI

Gjoba ndaj atyre që shpërndajnë lajme të rreme në Maqedoninë e Veriut

shkupi

Autoritetet në Maqedoninë e Veriut kanë bërë të ditur se do të gjobiten të gjithë ata perona që përmes rrjeteve sociale shpërndajnë lajme të rrejshme, përkatësisht lajme të paverifikuara ose gjysmë të vërteta që ndërlidhen me koronavirusin. Dënime parashihen edhe për mediat që do t’i plasojnë këto informacione pa i …

Lexo më shumë

Izolohet edhe fshati Bibaj

Bibaj është izoluar, pasi një banor i këtij fshati të Ferizajt, ka rezultuar pozitiv në testin për koronavirus. Lajmi për rezultimin pozitiv të një 32-vjeçari në Covid-19 është dhënë nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike, ndërkohë Komuna e Feriajt përmes një njoftimi në Facebook ka bërë të ditur se ky …

Lexo më shumë

Vetëizolohen një mjek dhe dy infermierë, transportuan pacienten në Suharekë

Një mjek dhe dy infermierë janë vetëizoluar pasi që të njëjtit kishin transportuar dhe kontrolluar pacienten 53 vjeçare nga Komuna e Suharekës e cila pas testimeve kishte dalur pozitiv me virusin COVID-19 Lajmin e ka konfirmuar Drejtoresha e Shëndetësisë në Komunën e Suharekës, Sala Bytyçi. Sipas drejtoreshës Bytyçi njëri nga …

Lexo më shumë