fbpx
paris

Koronavirusi u merr jetën mbi 3000 personave në Francë, 418 të vdekur në 24 orë

Koronavirusi u merr jetën mbi 3000 personave në Francë, 418 të vdekur në 24 orë

Pandemia Covid-19 u ka marrë jetën 3024 personave në Francë.

Deri më tani vendi ka regjistruar 44.550 raste të konfirmuara me koronavirus.

Javën e kaluar autoritetet franceze njoftuan për masat e reja që kanë për qëllim frenimin e përhapjes së virusit vdekjeprurës derisa numri i të hospitalizuarve dhe të vdekurve po rritej.

Numri i të vdekurve nga koronavirusi në mbarë botën ka prekur shifrën e 36,867.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.