Konfirmohet, një punonjëse e nënpresidentit amerikan infektohet me koronavirus

Një punonjës i nënpresidentit amerikan, Mike Pence, ka dalë pozitiv në testin për koronavirus.

Shtëpia e Bardhë konfirmoi të premten se një anëtar i ekipit të Pence e ka kontraktuar koronavirusin,.

CNN raporton se fjala është për drejtuesen e departamentit për informim , zonjën Ketie Miller.

Lajmi vjen një ditë pasi shërbëtori personal i presidentit Donald Trump ka dalë po ashtu pozitiv me koronavirus, duke rritur shqetësimet për shëndetin e udhëheqësve amerikanë.

Shtetet e Bashkuara kanë regjistruar mbi 1.3 milion raste me koronavirus – më së shumti në botë.

Mbi 76,000 njerëz atje kanë humbur jetën.

Shtëpia e Bardhë do ta testojë tani presidentin dhe nënpresidentin në baza ditore dhe jo çdo javë, si deri më tash.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.