Ballina / Biznes / Karrierë / Kompania britanike merr licencë të re për gërmime në Trepçë
trepça

Kompania britanike merr licencë të re për gërmime në Trepçë

Tethyan Resources ka njoftuar se Kosovo Resources Company, 95 për qind të aksioneve të së cilës ajo i zotëron, ka marrë licencë të re për gërmime, në një zonë prej 75 kilometrash katrorë, në pjesën veriperëndimore të Trepçës.

Sipas kompanisë britanike, licenca lejon gërmimet në një zonë që ndodhet 5 kilometra në jugperëndim të minierës aktive të plumbit dhe zinkut, Bello Bërdo.

Tethyan ka thënë se kjo zonë strehon depozita të shumta të porfirit, bakrit e arit, dhe depozita mineralesh të plumbit, zinkut e argjendit.

@Fluidi

Provo po ashtu

10 mijë vende të lira pune online!

10 mijë vende të lira pune online!

Mbi 50 mijë biznese janë në kërkim të punonjësve të ndryshëm përmes faqes zyrtare të …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.