Ballina / LIFESTYLE / Kodi i veshjes i “Saudi Arabian Airlines” has në reagime

Kodi i veshjes i “Saudi Arabian Airlines” has në reagime

Kompania e fluturimeve në Arabinë Saudite ka hapur polemika pasi publikoi kodin e saj të veshjes që u kërkon femrave që të mos ekspozojnë krahët dhe këmbët.

Veshjet që nuk lejohen në “Arabian Airlines” janë ato që “mund të shkaktojnë parehati te pasagjerët e tjerë”, ku përfshihen veshjet e ngushta.

Përsa u përket meshkujve, nuk pranohen pantallonat e shkurtra në avion.

Kjo kompani fluturimi ndalon gjithashtu edhe transportimin dhe konsumimin e alkoolit, si dhe zbret nga avioni ata pasagjerë që mbajnë erë të keqe, që nuk vjen si pasojë e ndonjë sëmundjeje apo handikapi.

Reagimet ndaj kodit të veshjes që po imponohet nga “Saudi Arabian Airlines” janë të shumta.

@Fluidi

Provo po ashtu

Nëse qëndroni shumë kohë në kompjuter, do të vuani nga ky sindrom

Nëse qëndroni shumë kohë në kompjuter, do të vuani nga ky sindrom

A qëndroni shumë kohë në kompjuter ose duke shikuar tv? Njerëzit të cilët shpenzojnë më …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.