Kjo është letra që Kurti ia dërgoi Mustafës

Pas prononcimit të z. Isa Mustafa, kryetar i LDK-së, për letrën që ia kishte dërguar atij lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti, partia që doli e para në zgjedhjet e 6 tetorit të vjetmë e publikoi letrën.

Nga përmbajtja e letrës së dërguar të enjten shihet se Kurti apelon që Mustafa t’i kthehet tryezës së bisedimeve dhe të heqë dorë nga kërkesa për postin e kryeparlamentarit, sepse si shkruan njëshi i Vetëvendosjes “Glauk Konjufca është zgjedhur në mënyrë demokratike” dhe delegjitimimi i tij do të ishte një ogur i keq për kaolicionin eventual të bashkëqeverisjes.

Shihet poashtu se VV është pajtuar për postin e Presidentit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.