Ballina / SHOWBIZ / Kitara me të cilën ka performuar Bob Dylan shitet për 490 mijë dollarë
Bob Dylan

Kitara me të cilën ka performuar Bob Dylan shitet për 490 mijë dollarë

Një kitarë elektrike, me të cilën ka performuar këngëtari amerikan Bob Dylan është shitur në një ankand për 490 mijë dollarë.

Kitara e tipit Fender Telecaster e vitit 1965, gjithashtu është përdorur edhete nga Eric Clapton dhe George Harrison, kanë njoftuar zyrtarët e ankandit Julien në Nju Jork.

Instrumenti muzikor i përkiste kitaristit të Dylanit, Robbie Robertson.

Në vitin 2013, një kitarë elektrike, e tipit Stratocaster, që Dylan e kishte përdorur për Festivalin Newport Folk më 1965, ishte shitur për 965 mijë dollarë.

Gjithashtu në ankand, kitara e parë elektrike e anëtarit të The Beatles, George Harison është shitur për 430 mijë dollarë, ndërkaq një kitarë e Elvis Presley është shitur për 115,200 dollarë.

Ndërkaq, një rrip që Elvis e kishte veshur gjatë një koncerti në Havaji më 1972 është shitur për 354,400 dollarë.

@Fluidi

Provo po ashtu

prince-harry-meghan-markle-royal-wedding

Ja sa ka fituar Britania nga martesa e Princit Harry dhe Meghan Markle

Të gjitha parashikimet që ekonomia britanike kishte bërë para dasmës kanë kaluar. Më pozitiv nga …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.