Ballina / SHOWBIZ / Kitara me të cilën ka performuar Bob Dylan shitet për 490 mijë dollarë
Bob Dylan

Kitara me të cilën ka performuar Bob Dylan shitet për 490 mijë dollarë

Një kitarë elektrike, me të cilën ka performuar këngëtari amerikan Bob Dylan është shitur në një ankand për 490 mijë dollarë.

Kitara e tipit Fender Telecaster e vitit 1965, gjithashtu është përdorur edhete nga Eric Clapton dhe George Harrison, kanë njoftuar zyrtarët e ankandit Julien në Nju Jork.

Instrumenti muzikor i përkiste kitaristit të Dylanit, Robbie Robertson.

Në vitin 2013, një kitarë elektrike, e tipit Stratocaster, që Dylan e kishte përdorur për Festivalin Newport Folk më 1965, ishte shitur për 965 mijë dollarë.

Gjithashtu në ankand, kitara e parë elektrike e anëtarit të The Beatles, George Harison është shitur për 430 mijë dollarë, ndërkaq një kitarë e Elvis Presley është shitur për 115,200 dollarë.

Ndërkaq, një rrip që Elvis e kishte veshur gjatë një koncerti në Havaji më 1972 është shitur për 354,400 dollarë.

@Fluidi

Provo po ashtu

era istrefi kampionati

“Live it up” – kënga për finalen e Kupës së Botës 2018

Pas Shakirës dhe Jennifer Lopez, Era Istrefi do të interpretojë së bashku me dy muzikantë …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.