Ballina / Galeria / Këto janë 5 veturat më të shtrenjta qeveritare në botë
veturat_infoglobi

Këto janë 5 veturat më të shtrenjta qeveritare në botë

Kur bëhet fjalë për njerëzit e pushtetshëm nga qeveri të ndryshme anë e kënd botës, duket se ata kujdesën shumë për rehatinë e tyre gjatë lëvizjeve që bëjnë me vetura.

Përveç rehatisë së jashtëzakonshme që ofrojnë këto vetura, ato po ashtu ofrojnë një shkallë të lartë sigurie për mbrojtje nga sulme të ndryshme.

Në këtë listë gjenden 5 veturat më të shtrenjta të kryeministrave, presidentëve, sulltanëve dhe mbretërve.

Fatmirësisht, Kosova nuk gjendet në këtë listë edhe pse shumë vetura zyrtare në Kosovë arrijnë vlera shumë më të larta se disa nga veturat që gjenden në këtë listë.

1

2

3

4

5

 

 

 

 

Check Also

Ja qe sa vite ekzistojnë qentë

Një studim i ri tregon se miku më i mirë i njeriut ka ekzistuar për …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *