Kështu përgatiten tullumbat

Përbërësit

2,5 gota miell

2 gota te ujit ujë

1 luge te gjellës margarinë

2 lëng limoni

4 vezë

Për sherbet

vaj

2 gota të ujit sheqer

2 gota te ujit ujë

1 lugë te gjellës lëng limon

Hapat

Fillimisht 2 gota të ujit vloni.

Shtoni vajin dhe lëng limonin. Pasi vaji fillon të shkrihet filloni ta shtoni miellin.

Fërgoni deri sa ta merr ngjyrën e verdhë. Pastaj lëreni të ftohet dhe shtoni vezët.

Përzieni me mikser deri sa ta përfitoni brumin, largoni mikserin lyeni pak me vaj dhe gatuani me dorë.

Glazurën e tullumbës shtoni pak në shiringë, dhe preni ( në aq gjatësi sa iu nevojitet).

Vendosni në tenxhere për pjekje deri sa te skuqen.. Pastaj largoni nga zjarri dhe vendoseni në sherbetin e ftohte.

Pasi ta merre mjaftueshëm sherbetin, largoni tullumbat.

Pasi te ftohet mund ta shërbeni .

Ju bëftë mirë!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.