Ballina / KRYESORE / Kelmendi ka fituar medaljen e artë në Grand Slam
majlinda kelmendi

Kelmendi ka fituar medaljen e artë në Grand Slam

Xhudistja kosovare  Majlinda Kelmendi nuk po ndalet. Në Duseldorf të Gjermanisë, Kelmendi shënoi fitoren e radhës. Ajo ka fituar medaljen e artë në Grand Sllam. 

Majlinda ka dominuar absolutisht ndaj kundërshtareve të saj. Në finale, kampionia olimpike e ka mposhtur xhudisten nga Mongolia, Sosorbaram Lkhagvasuren.

Me këtë rast, xhudistja pejane e fitoi medaljen e dytë të artë në vitin 2019 pas asaj të fituar në Grand Prix të Tel Avivit. Kësisoj Majlinda po e bën krenare dhe promovon Kosovën gjithandej globit.

Krerët e shtetit menjëherë e kanë uruar atë për këtë fitore të artë.

@Fluidi

Provo po ashtu

merkel e haradinaj

Në Berlin do të kërkohet heqja e taksës

Angela Merkel dhe Emanuel Macron do t’i kërkojnë kryeministrit Ramush Haradinaj suspendimin e taksës, ndërsa …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.