Ballina / BOTA / Katalonia nën kontroll të Spanjës
spanja

Katalonia nën kontroll të Spanjës

Kryeministri spanjoll Mariano Rajoy, pas mbledhjes që mbajti sot me kabinetin e tij, u vendos që tani Spanja ta marrë nën kontroll Katalonjën.

Me këtë rast do të zbatohet neni 155 i Kushtetutës, me ç’rast ai do të shkarkojë qeverinë katalanase dhe do të thërrasë për zgjedhje lokale brenda gjashtë muajve, shkruan Reuters.

Masat do të miratohen nga Parlamenti spanjoll më 27 tetor.

 

 

Provo po ashtu

sara ransome, jeffrey epstein, manhattan, new work, shba, afrika e jugut

Miliarderi më përdhunonte tre herë në ditë

Skllavja e seksit, ka notuar në detin plotë me peshkaqenë drejt lirisë Sarah Ransome për …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.