Ballina / KURIOZITETE / Kapet breshka “aliene”! Krijesa që po çmend rrjetin
breshka

Kapet breshka “aliene”! Krijesa që po çmend rrjetin

Shumë nga ata që e kanë parë për herë të parë hodhën hipotezën se kemi të bëjmë me një breshkë “aliene”.

Kjo krijesë e veçantë u gjet në Itali, në lumin Garda. Ajo është një prej shumë llojeve të breshkave. Specia quhet “Pelodiscus sinensis” dhe është tepër e rrallë.

Në Itali ajo nuk ka habitatin e saj por studiuesit thonë se me shumë mundësi dikush mund ta ketë sjellë nga Kina, Vietnami apo Tajvani ku kjo breshkë mund të gjendet.
Ajo që e bën të veçantë dhe të duket si “aliene” është hunda e saj e gjatë dhe sytë e ndritshëm.

Breshka u dorëzua në parkun e Bussolengo në Verona ku do t’u nënshtrohet analizave.

@Fluidi

Provo po ashtu

FBI mbyll observatorin në rrethana misterioze

FBI mbyll observatorin në rrethana misterioze

Objekti fokusohet në kërkimet diellore dhe teleskopi i tij është një nga observatorët më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.