Kampioni i ri i ‘Formula 1″ po pensionohet !!!

Uikendin e shkuar ai u shpall kampion i ‘Formula One’ , javën e përmbylli me lajmin tjetër shokues të radhës.

Nico Rosberg, kampioni 31 vjeçar nga Gjermania ka paralajmëruar pensionimin.
“Unë kam arritur majën e bjeshkës, ndodhem në majë dhe besoj ndjenja është e mirë”, ka shkruar pas lajmit për pensionim, Rosberg.

Të dielën në Abu Dhabi, Rosberg fitoi kupën në F-1, duke e marr titullin e kampionit botëror nga Lewis Hamilton , ish kampioni në “Formula 1”.
rosberg
/Infoglobi/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.