limaj e haradinaj

Ka mirëkuptim, por mungon marrëveshja për koalicion

Ish kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj e ka pritur në takim kryetarin e Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj.

Haradinaj dhe Limaj kanë folur për koalicionet e mundshme, sadoqë një vendim përfundimtar për koalicionin eventual mes AAK-së dhe Nismës nuk është marrë ende.

Ka disponim të mirë për një koalicion të mundshëm, por nuk ka marrëveshje, janë shprehur ata pas takimit.

“Jemi taku me z. Limaj, nuk ka pasë mundësi me fol për koalicion me Nismën, por disponim ka, por nuk jemi dakordu për ndonjë marrëveshje”, tha ai.

Gjatë ditës së djeshme në Kosovës është nënshkruar marrëveshja për koalicionin e parë parazgjedhor. Fjala është për koalicionin mes AAK-së dhe PSD-së./infoglobi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.