Ballina / TEKNOLOGJI / Japoni: Nissani planifikon të lansojë robo-taksin
nissan robo taxy

Japoni: Nissani planifikon të lansojë robo-taksin

Nissan ka në plan që të vendosë në qarkullim në Japoni taksi pa shofer, duke nisur nga viti 2020.

Në këtë aventurë, Nissan ka bashkëpunuar me kompaninë teknologjike DeNa, që do të bëjë të mundur që prenotimi dhe pagesa e taksisë të bëhet vetëm me një aplikacion në telefon.

Gjithashtu, klienti do të zgjedhë vetë rrugën që do të përshkojë taksia deri në destinacion. /tch

Check Also

Huawei, smartphone

Huawei P11 vjen në tre muajt e parë të 2018

Më parë, një drejtues i Huawei tha se P11 do të mund të lansohet në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *