Ballina / KOSOVA / Jakup Krasniqi: Ky ishte pseudonimi im
jakup krasniqi

Jakup Krasniqi: Ky ishte pseudonimi im

Ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës, tani Kryetar i Këshillit Kombëtar të Nismës Socialdemokrate, Jakup Krasniqi ka treguar se cili ishte pseudonimi i tij gjatë luftës.

Krasniqi, ka thënë se asnjëherë nuk e ka pasur pseudonimin “Kupa”, për të cilin thotë se është prodhim i humorit pas luftës.

Shkrimi i plotë i Krasniqit në Facebook:

“Pseudonimi im nuk është i sakt.

Arsyeja: Në luftë nuk kam pasur pseudonim, ndonëse ne ndonjë rast, ish nxënësit me ka thirrur: Mësuesi e në ndonjë rast me kanë thirrur dhe Baci, që me thonë edhe sot.

Opinionit të gjerë, vendor e ndërkombëtar nga 10/11 qershori 1998 i jam prezentuar, me emrin e mbiemrin: Jakup Krasniqi. Gjithashtu edhe më fotografinë e me poshtme, pas pak ditëve.

“Kupa” është prodhim i humorit të pas luftës.

Në fakt, pseudonim kam pasur në ilegalitet nga viti 1973/74 deri në prill të vitit 1981.

Kam pasur dy pseudonime: “Naimi” e “Skënderi””, (sic,), ka shkruar Krasniqi.

@Fluidi

Provo po ashtu

delawie

Delawie : Përqëndrohuni në veteranët dhe në ate se a po vjedhet paraja

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie nuk deshi të komentoj …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.