fbpx
pica

Ja si të përgatisni pica në bukë

Përbërësit

1 bukë e vogël

1 gotë sos i picës

1 gotë kaçkavall

1 gotë Suxhuk

djathë

1/2 qepë

1 spec

Hapat

Furrën ndezeni në temperaturë 180 gradë celsius, bukës ia largoni tulin, e lyeni me sos të picës.

Përmbi ia vendosni copat e suxhukut, specave, djathin dhe përbërësit e tjerë të mbetur të picës.

Në fund ia vendosni kaçkavallin, dhe e mbuloni me folje të aluminit, e vëni në furrë për pjekje për 20 minuta.

Pastaj ia largoni foljën dhe përmbi ia vendosni disa copa të suxhukut, djathin dhe përsëri e vendosni në furrë për pjekje për 5 minuta.

Ju bëftë mirë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.