Ja si të përgatisni krelan me duqa

Përbërësit

1 kg miell

700 ml ujë

1 lugë kripë

100 gr gjalpë

300 gr djath

mazë ose Kajmak sipas dëshirës

Hapat

Majen e tretim ne ujin e vaket me 1 luge sheqer.

Ne kese mase shtojme sheqerin e mbetur,kripen,vajin dhe miellin e mbajtur ne temperature dhome.

Perzijme duke bere nje brum te bute (mund te shtoni akoma miell)me rendesi qe brumi te jete i bute dhe te mos ngjitet per duar.

Menjehere fillojme proceduren ne tavolenin e punes te permillur nxjerrim brumin(nuk leme as majen te fermentohet,as brumin te dyfishoje vellimin).

Nga brumi ndajme 5 toptha te cilet i bejme te gjate dhe te cilet i ndajme dhe nga 10 toptha te vegjel secilin.

Secili topth te vogel e holllojme ne pete me forme ovale dhe mbeshjellim ne forme roleje.

Radhisim ne tepsi te lyer me pak margarin ose vaj.

Nga kjo mase brumi mbushen 2 tepsia te shporetit te rrymes te medha.

Pastaj i leme per dy ore ne ambient te ngrohte te mbuluara me lecke kuzhine.

Kiflet e fryra i lyejme me majonez(kjo eshte e vecanta e kesaj recete) dhe shtojme susam persiper sipas deshires.

Pjkeim ne 200 grade per 25-30 minuta apo derisa te marrin ngjyre te kuqrremt duke pasur kujdes te mos digjen.

Ne ndekrohe shkrijme margarinen derisa te vloje por mos te digjet,pastaj secilen kifle te ngrohte i lagim me nga 2-3 luge margarine(ose ashtu si jan ne tepsi u qet nga gjysmen e margarines ne secilen tepsi persiper kifleve)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.