dyner me mish viqi
dyner me mish viqi

Ja si të përgatisni dyner me mish viqi

Përbërësit

petë

1 tas mish

2 domate

2 qepë

copa kaçkavall

Hapat

Petët e gatshme i vendosni në një tepsi në formë harkore dhe me rend ia vendosni kaçkavallin, mishin,domatet, qepet dhe përmbi kaçkavallin.

Përmbi ia shtrydhni ketçapin dhe ia vendosni një petë.

Skajet e petëve i mbyllni dhe përmbi ia vendosni një letër pjekje, e vëni në furrë për pjekje në temperaturë 200 gradë celsius derisa të skuqet.

Pas pjekjës e lyeni me gjalpë dhe ketçap.

Ju bëftë mirë!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.