Ballina / SPORT / Ja si do dukej kombëtarja e Katalonisë
katalonia

Ja si do dukej kombëtarja e Katalonisë

Populli katalan të dielën në referendum votoi për shkëputje nga Spanja dhe për pavarësi të krahinës së tyre.

Rezultatet e para të këtij referendumi, kanë bërë që të ngjallet imagjinata e tifozëve nëpër bote, se çfarë ekipi kombëtar do të kishte ky shtet i ri në Evropë.

Katalonia me shpalljen e pavarësisë do t’ia merrte epitetin Kosovës si shteti më i ri në Evropë, teksa ekipi kombëtar do të përbëhej me lojtarë të dalluar, që vijnë nga Barcelona e skuadra tjera spanjolle.

Mjafton të cekim emra si Pique, Alba, Busquets e Fabregas dhe t’a kuptojmë se çfarë kombëtare do të kishte Katalonia.

@Fluidi

Provo po ashtu

nora gjakova

Nora Gjakova siguron medaljen e artë në Grand Slamin Abu Dhabi

Xhudistia Nora Gjakova ia ka siguruar sot medaljen e artë Kosovës në Grand Slamin Abu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.