Ballina / Kulturë / Ja 119 themeluesit e Lidhjes Demokratike të Kosovës më 1989
themelimi i ldk

Ja 119 themeluesit e Lidhjes Demokratike të Kosovës më 1989

Lista e pjesëmarrësve në Kuvendin Themelues të Lidhjes Demokratike të Kosovës, të mbajtur më 23 dhjetor 1989.

Në Kuvendin themelues të Lidhjes Demokratike të Kosovës, të mbatjur më 23 dhjetor 1989 në Prishtinë morën pjesë:

1 .Dr Ibrahim Rugova,
2. Jusuf Buxhovi.
3. Akademik Idriz Ajeti,
4. Akademik Dervish Rozhaja,
5. Dr. Fehmi Agani,
6. Dr. Zenel Kelmendi,
7. Dr.Ali Aliu,
8. dr. Ymer Jaka,
9. Nekibe Kelmendi,
10. Xhemail Mustafa,
11.Arbër Xhaferi,
12.Mehmet Kraja,
13.Milazim Krasniqi,
14. dr.Abdyl Krasniqi,
15. Sylejman Syla,
16.Hysen Matoshi,
17. Neshet Nushi,
18. Hysen Zhekra,
19. Agni Ilir Dika,
20.Luljeta Buxhovi,
21. Evliana Bajqinovci, (Berani vj.)
22. Vesta Nura,
23. Ajri Begu,
24. Hasan Hajzeri,
25. Dr. Fatmir Sejdiu,
26. Dr.Fehmi Rexhepi
27. Sejdullah Hoxha,
28.Muharrem Ramabaja,
29. Fetah Ademi,
30. Suzana Hajzeri,
31. Sylejman Aliu,
32. Iliaz Bylykbashi,
33. Ali Mehmetaj,
34. Sali Sefaj,
35. Ahmet Kelmendi,
36. Florent Neka,
37. Ismail Gashi,
38. Ramadan Sejdiu,
39. Ibrahim Berisha,
40. Ramiu Hoxha,
41. Jusuf Rexhepi,
42. Bahrije Krasniqi,
43. Shefqet Gashi,
44. Mon Muliqi,
45. Ejpu Kolica,
46. Milaim Kadriu,
47. Sadi Bexheti,
48. Luan Pula,
49. Daut Blakaj,
50. Ylber Hysa,
51. Haxhi Mehmetaj,
52. Rexh Mehmetaj,
53. Nehat S. Hoxha,
54. Demë Topalli,
55. Hamdi Gërguri,
56. Sali Zekaj,
57. Qamil Batalli,
57. Rexhep Hajdari,
58. Shemshi Sh. Gërguri,
59. Ejup Latifi,
60. Bajrush Plakaj,
61. Ali Krasniqi,
62. Petrit Dushi,
63. Abit Asllani,
64. Lutfi Bilalli,
65. Selman Mehaj,
66. Isak Murati,
67. Nehat Krasniqi,
68. Ragip Veseli,
69. Abdyl Ramaj,
70. Xhafer Xhaferi,
71. Binak Kelmendi,
72. Islam Veliu,
73. Halil Matoshi,
74. Mentor Jakupi,
75. Bejtush Isufi,
76. Lutfi Dervishi,
77. Salih Krasniqi,
78. Skënder Kada,
79. Isuf Hakaj,
80. Faik Polloshka,
81. Abdyl Kadolli,
82. Gani Mehmetaj,
83.Islam Ejupi,
84. Agron Haxhosaj,
85. Ndue Kurti,
86. Mehmet Gashi,
87. Skënder Zogaj,
88. Ibrahim Kelmendi,
89. Selajdin Krasniqi,
90. Bujar Mirsini,
91. Zenun Çelaj,
92. Fikrije Mirsini,
93. Behram Krasniqi,
94. Abdullah Osmani,
95. Xhafer Hyseni,
96. Mehedin Rexhepi,
97. Munish Hyseni,
98. Abdyl Mustafa,
99. Adem Hasanaj,
100. Rrahman Bislimi,
101. Milaim Kelmendi,
102. Flamur Keqa,
103. Fatos Aliu,
104. Rizah Krasniqi,
105. Rifat Krasniqi,
106. Musa Tullari,
107. Haqif Sh. Mulliqi,
108. Ali N.Duli,
109. Haki Mulliqi,
110. Abdyl Zhaveli.
111. Basri Gojani,
112. Zaim Istrefi,
113. Kadri Zhuta,
114. Mizhait Pollozhani,
115. Ramadan Muharrem Maloku,
116. Rexhep Sahit Osmani,
117. Rihan Ismaili,
118. Ramiz Fazliu,
119. Hazir Reka,

Provo po ashtu

anibar, festivali, animacionet

Frika dhe Shpresa e Anibar-it

Festivali Anibar Animation sivjet mban edicionin jubilar me temën  “Frika dhe Shpresa” Sipas organizatorvëve të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.