Ballina / KOSOVA / Ivan Todosijeviq emërohet ministër ië Administrimit të Pushtetit Lokal të Kosovës

Ivan Todosijeviq emërohet ministër ië Administrimit të Pushtetit Lokal të Kosovës

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, ka marrë vendim për emërimin e Ivan Todosijeviq, në detyrën e ministrit të Administrimit të Pushtetit Lokal.

 Me këtë rast, kryeministri Mustafa ka pritur në takim z. Todosijeviq dhe shefin e Grupit Parlamentar të Listës Serbe në Kuvendin e Kosovës, Sllavko Simiq.

 Ndërkaq, Mirjana Jevtiq, është emëruar në postin e zëvendësministres së Punës dhe Mirëqenies Sociale. /infoglobi

Check Also

aeroplani mh370

Aeroplani MH370 u rrëzua nga plumbat! Familjet e 239 të vdekurve kërkojnë drejtësi

Aeroplani i zhdukur me pasagjerë MH370, është gjurmuar në Google Earth dhe duket se pjesët …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *