gropa itali

Itali : Gropa e madhe mes qytetit përpin makina e banesa

Një gropë e madhe gëlltiti gjashtë makina dhe detyroi 20 familje të evakuohen nga shtëpitë e tyre sot në një zonë rezidenciale të Romës.

Kolapsi gjigant në tokë ndodhi rreth orës 05:30 në lagjen Baldunia të kryeqytetit italian.

Imazhet dramatike tregojnë shkallën e dëmtimit të rrugës pasi sipërfaqja u shkatërrua papritur, përcjell Albeu.com.

Shërbimet e emergjencës bllokuan rrugën dhe evakuimin e rreth 20 familjeve si një masë parandaluese.

“Askush nuk u plagos dhe familjet u vendosen në hotele”, deklaroi kryetari i bashkisë, Virginia Raggi për Romën Sot.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.