Ballina / BOTA / Ish-ambasadori britanik rrihet brutalisht në rrugë
Christopher Meyer

Ish-ambasadori britanik rrihet brutalisht në rrugë

Një ish-ambasador britanik në SHBA është përfunduar në spital pasi u rrah nga të rinjtë në një stacion treni në Londër.

Sir Christopher Meyer, 74 vjeç, ishte në Victoria, kur u shënjestrua nga dy sulmues, tha gruaja e tij për “Times”.

Diplomati në pension, i cili ishte po kthehej në shtëpi, mbeti i gjakosur, me një sy të fryrë dhe hundën e thyer.

Rasti vjen kur policia po përpiqet të përballet me një valë krimi të dhunshëm në të gjithë vendin.

Shkeljet e dhunshme u rritën 21 për qind vitin e kaluar, me 1.3 milion të regjistruar.

Gruaja e Sir Christopher, Baronesha Meyer, tha se nuk e mban mend sulmin, por policia beson se çiftin mund të kenë dashur ta vjedhin.

“Unë jam absolutisht e tronditur nga niveli i brutalitetit. Është e tmerrshme, diçka të tillë mund ta shihni në një zonë lufte”, tha ajo.

@Fluidi

Provo po ashtu

ajri

Në BE nuk respektohen standardet e cilësisë së ajrit

Shumica e shteteve anëtare të BE nuk përmbushin rregullat evropiane të ndotjes së ajrit, të …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.