Ballina / KOSOVA / Ischinger përgëzon takimin Thaçi – Putin
putin thaci

Ischinger përgëzon takimin Thaçi – Putin

Wolfgang Ischinger, diplomati gjerman dhe njëri ndër personalitetet më me ndikim te kancelarja gjermane, Angela Merkel, ka komentuar takimin Thaçi-Putin.

Ai ka thënë se i kemi humbur 11 vjet, sepse Rusia kishte refuzuar të mbështes një marrëveshje ndërmjet Thaçit dhe Tadiqit në  vitin 2007.

“Ky është një lajm i mirë. Fatkeqësisht, kur unë shkova në Moskë, në nëntor 2007, për t’i pyetur nëse mbështesin një kompromis në mes presidentit Thaçi dhe presidentit Tadiq, që ishin gati për marrëveshje me mbështetjen e Bashkimit Evropian dhe SHBA-së, Rusia refuzoi. Ne i humbëm 11 vjet”, ka shkruar Ischinger në Twitter.

@Fluidi

Provo po ashtu

Ruairi O Connell, Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë

O’Connell : Zyrtarët e korruptuar kosovarë nuk do të mund të hyjnë në Britani

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruairi O’Connell ka shkruar se zyrtarëve të korruptuar …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.