Ballina / TEKNOLOGJI / iPad i ri nuk e ka butonin ‘Home’
iPad

iPad i ri nuk e ka butonin ‘Home’

Apple tashmë po përgatit modelin e ardhshëm të iPad-it.

Zërat më të fundit nga Kalifornia thonë se tableti i ri nga Apple, ashtu sikurse edhe iPhone X, modeli më i ri i iPhone, do të vijë pa butonin ‘Home’.

Kjo do të thotë se iPad i ardhshëm do të vijë me veçorinë Face ID, për zhbllokimin e pajisjes nëpërmjet skanimit të fytyrës.

Detaje të tjera tash për tash nuk dihen, ndërsa thuhet se tableti i ri do të prezantohet dhe do të dalë në shitje gjatë 2018’s.

 

@Fluidi

Provo po ashtu

Apple dhe Samsung do të gjobiten me nga 5 milionë euro, ngadalësuan celularët

Apple dhe Samsung do të gjobiten me nga 5 milionë euro respektivisht në Itali, për …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.