Interi kthehët një hap mbrapa në rrugen e titullit.

Sassuolo i shkakton humbjen e dytë Interit këtë edicion.

Interi ka pesuar humbjen e dytë pas asaj me Udinesen në xhiron e kaluar. Ndërsa në këtë javë është skuadra e Sassuolos e cila bën që Interi të humbë shancat për lider të tabelës.

Golin e vetëm të sfidës e shënoi Falcinelli në minutën e 34’ mirpo edhe Interi e kishte shansin që të paktën të rrëmbej një pikë, mirpo kapiteni i  skuadrës së Interit, Mauro Icardi nuk u tregua i saktë nga pika e badhë, dhe kështu rezultati mbeti 1 me 0 në favor te Sassuolos e cila rrëmbeu tre pikë të vlefshme në xhiron e 18të.
Tani Interi pozicionohët në vendin e tretë me 40 pikë 5 pikë më pak se vendi i parë, ndersa Sassuolo në vendin e 14 me 20 pikë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.